comment 0

#10

Piosenka na dziś: Alicia Keys – Like You’ll Never See Me Again
Video na dziś: Alicia Keys – Like You’ll Never See Me Again

Metroseksualność.

(wikipedia.pl)
Etymologia słowa metroseksualista może być zinterpretowana na co najmniej trzy sposoby:
  • przedrostek metro- (tłumaczony jako „pomiędzy“) może odnosić się do zatarcia różnic między płcią męską i żeńską w dziedzinie stylu życia i podejścia do własnej cielesności;
  • ten sam przedrostek, kojarzony odruchowo z infrastrukturą miejską, może wskazywać, że zjawisko dotyczy mieszkańców wielkich miast;
  • brzmienie słowa metroseksualista mogło celowo budzić skojarzenia z orientacją seksualną – przed upowszechnieniem się tego zjawiska dbałość o własną atrakcyjność przypisywano głównie gejom.

Coraz więcej widzę metroseksualnych chłopaków i mężczyzn, chociaż niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy i gdy wspominam słowo z przedrostkiem „metro“, odrzucają charakterystycznym ruchem głowy swoje długie i proste grzywki i robię minę pod tytułem „nie wiem o co ci chodzi, bitch„.

Zdecydowanie popieram metroseksualność, choć niektóre jej przejawy mi się po prostu nie podobają, tak jak nie podoba mi się odmalowywanie wszystkich wieżowców w mieście na żółto itd.
Jeden mój kolega z klasy jest totalnie metroseksualny, choć on pewnie tak o sobie nie mówi, możliwe, że nie wie, co to znaczy. Gładkość i jedwabistość jego włosów przyprawia o kompleksy większą część dziewczyn z klasy (mnie nie), nawet chłopacy go uwielbiają, bo gdy na przerwach „jest zamuł“ i stoją oni zgromadzeni w kółku, zazwyczaj rozmawiają o jego włosach i kiedy oni sami mają zamiar ściąć swoje tłuste, sianowate loki.
Owy kolega używa też podkładu do twarzy, pozostawiając pomarańczową granicę na linii podbródka. Kiedyś jedna z dziewczyn zapytała go: „Co ty, podkładu używasz czy co?“, a on powiedział, że tak, bo siostra mu przywiozła fluid w takiej małej tubce i on musi to zużyć.
Nie mam absolutnie nic przeciwko.
Jednakże najlepsza metroseksualność jest w wydaniu Davida Beckhama.

Nie wiem, kto wśród męskich gwiazd zaprowadził metroseksualną modę.
Tzn. higiena swoją drogą, ale takie trendy jak noszenie ogromnego diamentu w uchu i toreb.
Bo torebki przecież nie są tylko dla kobiet. Pamiętam jak kiedyś, chyba jeszcze w ubiegłym wieku, mężczyźni nosili tzw. „pedałówki“. Była to mała, skórzana torebka z krótkim sznurkiem, sznurek obkręcało się wkoło nadgarstka i chwytało pozostałą część tak, jak kobiety dzisiaj noszą kopertówki. Eh…

Wcale nie złe przejawy metroseksualności:Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s