#57

Gwoli pochwalenia się i dania upustu swojej euforii.
Mój entuzjastycznie przyjęty artykuł, który jako jedyny nie był poprawiany, nawet pod względem ortograficznym na kole dziennikarskim.
Jest o tym koncercie, na którym byłam na początku kwietnia i co się tak zachwycałam nawet ze zdjęciami parę wpisów niżej.

Większość ludzi patrzy na nasze miasto przez pryzmat… większych miast. Wychodząc z domu mamy w głowie nowojorskie nocne kluby, paryskie kawiarnie i holenderskie domy publiczne. Ciszę piątkowego wieczoru w centrum miasta przerywają dzwony kościoła i stukot butów kolejnej grupy dziewczyn zmierzających do tej samej dyskoteki. Jednakże czasem zdarza się w tym mieście coś, co pozwala się oderwać od szarej rzeczywistości i miło spędzić czas. Jednym z takich wydarzeń był bez dwóch zdań koncert Michała Kowalskiego, który 4 kwietnia odbył się w świnoujskiej Centrali. Mieliśmy okazję usłyszeć 10 synkretycznych i samodzielnie skomponowanych utworów. Jak dowiadujemy się z oficjalnego bloga artysty, synkretyzm to łączenie często sprzecznych elementów w jedną całość, najczęściej w utworze muzycznym. Dla laickiego słuchacza wszystkie utwory były niesamowitym powiewem świeżości na jednolity i stojący w miejscu rynek muzyczny żywiący się głównie przeróbkami. Chociaż gro osób zarzuca Michałowi to, że granie synkretyzmu oznacza brak profesjonalizmu i specjalizacji w konkretnym gatunku, ja zawsze pozytywnie patrzę na wychodzenie poza ramki ściśle określonego gatunku. Czy publiczności się podobało? Niech odpowiedzią pozostanie to, że publiczność złożona nie tylko z rodziny i przyjaciół domagała się bisu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s