comment 0

#57

Gwoli pochwalenia się i dania upustu swojej euforii.
Mój entuzjastycznie przyjęty artykuł, który jako jedyny nie był poprawiany, nawet pod względem ortograficznym na kole dziennikarskim.
Jest o tym koncercie, na którym byłam na początku kwietnia i co się tak zachwycałam nawet ze zdjęciami parę wpisów niżej.

Większość ludzi patrzy na nasze miasto przez pryzmat… większych miast. Wychodząc z domu mamy w głowie nowojorskie nocne kluby, paryskie kawiarnie i holenderskie domy publiczne. Ciszę piątkowego wieczoru w centrum miasta przerywają dzwony kościoła i stukot butów kolejnej grupy dziewczyn zmierzających do tej samej dyskoteki. Jednakże czasem zdarza się w tym mieście coś, co pozwala się oderwać od szarej rzeczywistości i miło spędzić czas. Jednym z takich wydarzeń był bez dwóch zdań koncert Michała Kowalskiego, który 4 kwietnia odbył się w świnoujskiej Centrali. Mieliśmy okazję usłyszeć 10 synkretycznych i samodzielnie skomponowanych utworów. Jak dowiadujemy się z oficjalnego bloga artysty, synkretyzm to łączenie często sprzecznych elementów w jedną całość, najczęściej w utworze muzycznym. Dla laickiego słuchacza wszystkie utwory były niesamowitym powiewem świeżości na jednolity i stojący w miejscu rynek muzyczny żywiący się głównie przeróbkami. Chociaż gro osób zarzuca Michałowi to, że granie synkretyzmu oznacza brak profesjonalizmu i specjalizacji w konkretnym gatunku, ja zawsze pozytywnie patrzę na wychodzenie poza ramki ściśle określonego gatunku. Czy publiczności się podobało? Niech odpowiedzią pozostanie to, że publiczność złożona nie tylko z rodziny i przyjaciół domagała się bisu.

Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s