#59

Po weekendzie nachodzi poniedziałek.
Po cudownym i słonecznym – cudownie słonecznym weekendzie nadchodzi cudowny i słoneczny – cudownie słoneczny poniedziałek.
Poniedziałek, w którym odbywały się cztery lekcje z powodu zakończenia roku trzecich klas, z czego ja pierwszej nie miałam, poszłam do szkoły na drugą lekcję, gdzie okazało się, że z mojej grupy na niemieckim byłam tylko ja, więc pani pozwoliła mi dołączyć do drugiej grupy, która miała znowu okienko i siedzieliśmy sobie w klasie i wspominaliśmy głupie historie z podstawówki, jedyną konkretną lekcją była chemia, potem miała być geografia, ale pani powiedziała do nas coś w rodzaju “sio, do domu!”, więc dwa razy nie musiała nam powtarzać i już byłam właśnie sobie o to w drodze do domu.

Wydrukowałam sobie wczoraj wieczorem tabelę ze strony http://www.wwf.pl, gdzie trzeba zbierać podpisy, których w rezultacie musi być 100 000, aby projekt ustawy trafił do sejmu i dopiero cudowni posłowie będą się zastanawiać nad zmianą ustawy o używaniu foliowych opakowań w supermarketach, mówiąc prościej – żeby wycofać totalnie nieekologiczne foliowe reklamówki i zastąpić je bardziej ekologicznymi papierowymi.
Przyniosłam ją dzisiaj do szkoły i – o Boże – podpisało mi się jakieś 15 osób!

Tylko obawiam się, że nasze podpisy mogą być nie uznane, bo nie skończyliśmy 18 lat…
Gnojki z cyframi “91” na początku pesela za dużo do gadania nie mają, nie ważne, czy chodzi o foliowe reklamówki lub ich brak, czy o… nie wiem, zasiłki dla Brata Alberta.

Tym słodko-gorzkim akcentem kończę i idę celebrować mój poniedziałek, jedząc tosty z pomidorami na balkonie i czytając książkę, która w tytule ma coś z Amsterdamem, nie pamiętam dokładnie…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s