comment 0

#59

Po weekendzie nachodzi poniedziałek.
Po cudownym i słonecznym – cudownie słonecznym weekendzie nadchodzi cudowny i słoneczny – cudownie słoneczny poniedziałek.
Poniedziałek, w którym odbywały się cztery lekcje z powodu zakończenia roku trzecich klas, z czego ja pierwszej nie miałam, poszłam do szkoły na drugą lekcję, gdzie okazało się, że z mojej grupy na niemieckim byłam tylko ja, więc pani pozwoliła mi dołączyć do drugiej grupy, która miała znowu okienko i siedzieliśmy sobie w klasie i wspominaliśmy głupie historie z podstawówki, jedyną konkretną lekcją była chemia, potem miała być geografia, ale pani powiedziała do nas coś w rodzaju „sio, do domu!“, więc dwa razy nie musiała nam powtarzać i już byłam właśnie sobie o to w drodze do domu.

Wydrukowałam sobie wczoraj wieczorem tabelę ze strony http://www.wwf.pl, gdzie trzeba zbierać podpisy, których w rezultacie musi być 100 000, aby projekt ustawy trafił do sejmu i dopiero cudowni posłowie będą się zastanawiać nad zmianą ustawy o używaniu foliowych opakowań w supermarketach, mówiąc prościej – żeby wycofać totalnie nieekologiczne foliowe reklamówki i zastąpić je bardziej ekologicznymi papierowymi.
Przyniosłam ją dzisiaj do szkoły i – o Boże – podpisało mi się jakieś 15 osób!

Tylko obawiam się, że nasze podpisy mogą być nie uznane, bo nie skończyliśmy 18 lat…
Gnojki z cyframi „91“ na początku pesela za dużo do gadania nie mają, nie ważne, czy chodzi o foliowe reklamówki lub ich brak, czy o… nie wiem, zasiłki dla Brata Alberta.

Tym słodko-gorzkim akcentem kończę i idę celebrować mój poniedziałek, jedząc tosty z pomidorami na balkonie i czytając książkę, która w tytule ma coś z Amsterdamem, nie pamiętam dokładnie…

Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s