comment 0

#112; 45 dzień wakacji – vacation day 45

Odliczam kolejne dni wakacji i od dzisiaj raz na tydzień wypowiadam jedną literę ze zwrotu „o zgrozo“. W poniedziałek pierwszego września stanę na sali gimnastycznej, na której będę przez następne parę miesięcy udoskonalała technikę ćwiczenia, aby się nie spocić, w moim nowym haircucie i będę na etapie litery „z“. Tej drugiej.

Czuję się dziwnie konserwatywna z moimi poglądami na pewne sprawy, aktualnie najbardziej na temat, na temat miłości.
Kiedy przez jakiś czas dość regularnie byłam raczona zasłyszanymi opowiastkami z życia uczuciowego Czarodziejki z Księżyca Namber Łan w Mojej Klasie wprost z jej czerwonej Motoroli El Siedem Po Przeżyciach poprzeplatanymi z opowiastkami o jej poprzednich chłopakach rozstrzelonych po całej Polsce w postaci dziwnej figury geometrycznej, gdyż jeden boyfriend pochodził z, prawda, Suwałk, inny z Rzeszowa, a inny z Pcimia – dajmy na to.
Oczywiście powodem iście godnym dumy było to, jak to za stosunkowo darmo można było zwiedzić całą Polskę odwiedzając domniemanych boyfriendów.

Skonfrontowałam swoje przemyślenia z J. wyrażając swoje obiekcje, jaki to ma sens być z kimś na idiotyczną odległość, szukać sobie darmowych wczasów czy kurwa co, na co J. powiedziała coś w rodzaju: „No co, można się z kimś przespać i na tym się kończy twój boyfriend“ (czy coś w tym guście, correct me if I’m wrong)

Pomyślałam sobie: Dżizyz.
Czy to jest pojęcie współczesnej miłości?
Moje pojęcie miłości to, powiedziałabym, Romeo i Julia plus najnowsza technologia. W sensie, że mężczyzna byłby straszliwie romantyczny, śpiewałby serenady, wodziłby cię karocą z białym koniem, ale o na przykład terminie nastepnego spotkania informowałby cię przez e-mail wysłany z iPhone’a.
Zamiast romantycznych listów z poprzypalanymi końcami raczyłby cię sweet smsami o każdej porze dnia i nocy, wiecie w ten gust.
Kupowałby ci ciepłe pączki z Berti przed sprawdzianem z matmy, kiedy nawet twoje kiszki nie grają ci marsza z nienawiści do teachera.

W pojęciu nowoczesności i modernizacji moje stosunkowo małe miasto zostało zalane falą desperatek w wolnym mniemaniu.
Bo jak inaczej możemy wytłumaczyć fakt ten, iż wcale nie tak ostatecznie brzydkie dziewczyny chwytają się takich kąsków jak Moi Dwaj Kochani Classmates? (czyt. Wiktor & Bogdan)
Z jednej strony mamy zdesperowane dziewczyny potrzebujące teenage love, z drugiej strony mamy zapewne równie zdesperowane dziewczyny, które deklarują się jako biseksualistki.
Osobiście, mi jako osobie stricte heteroseksualnej, niemożliwym jest stwierdzić lub wypowiadać się na temat innej orientacji seksualnej, niż tej, która została mi wpojona (bo czyż tak nie jest? Gdyby małe dziewczynki od małego uczono, że inne dziewczynki z podwórka, a nie inne chłopaczki są ładne to by nie było nie wiadomo jakiego halo na chwilę obecną)
Ale dlaczego tak dużo dziewczyn jest bi?
Czy chcą być wyzwolone?
Czy po prostu teraz wyszły z ukrycia?
Czy po prostu stwierdziły, że są za mało atrakcyjne dla chłopaków, a dziewczyna zawsze jakaś się znajdzie?
Czy po prostu stwierdziły, że nasze miasto pozbawione jest przystojnych kąsków, a dziewczyny z prostą grzywką są wcale niezłe?

Z mojego dziwnego konserwatywnego przekonania wynika własnie, iż co innego czytać w gazecie o biseksualiźmie Angeliny Jolie, co innego wiedzieć, że biseksualistka uczęszcza do twojej klasy.
Co innego oglądąć biseksualną Angelinę Jolie, która zakłada rodziną z Bradem Pittem, a co innego gawędzić z biseksualną Agnieszką pod klasą.
Taki sam głupkowaty „strach“ w ogromnym cudzysłowie, jaki odczuwa heteroseksualny chłopak z gejem.

Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s