comment 0

#117; 60 dzień wakacji – vacation day 60

Notka pod tytułem: „Notka o zabarwieniu jakże optymistycznym“.

Okej, mamy kryzys.
Hjuston, hjuston…!
Dopadł mnie jakiś kryzys przedurlopowy chyba. Lub powakacyjny. Lub po prostu kryzys po spojrzeniu w lustro. Albo to wszystko przez to, że kupiłam aparat. A kupiłam aparat, bo poszłam do pracy. A poszłam do pracy przez to, że są wakacje. Więc gdyby nie wakacje ‚o8, nadal żyłabym w słodkim przeświadczeniu o mojej boskiej sylwetce, na którą nie omieszkałby rzucić okiem sam David Hasselhoff. <—(?)

Po radosnym strzelaniu fot gdzie i z kim się da i po wrzuceniu ich na komputer, ku moim oczom ukazał się przykry obraz bladego cielska o rozmiarach daleko odbiegających od mojej sylwetki trzynastolatki, którą naprawdę cieszyłam się chyba jeszcze w tym roku.
Wychwalałam pod niebiosa mój metabolizm, że mimo pochłonięcia ton serowej tortilli dalej wyglądam w porządku. Ale w końcu przestałam się mieścić w 36, a aktualnie w 38 wyglądam tak, że gdy w przebieralni w sekend hendzie odsłaniam szmacianą zasłonę i pytam mojej siostry jak wyglądam, ta ściąga usta w dziubek na lewą stronę (jak Karol Z Klasy) i mówi „hmm“, a to jej „hmm“ oznacza „beznadziejnie, jak jest większy rozmiar to weź większy, ale z drugiej strony to kosztuje *tu wstaw cenę, około 10 zł*, więc weź“.

Dzisiaj z okazji mojego wolnego dnia miałam urządzić sobie głodówkę, ale skończyło się to na kebabie i lodami z owocami i powtykanymi słodyczami. No bo przecież nie będe jak Stachursky, który mi z Tefałenu pierdoli coś o tym, że usunął jedzenie ze swojego życia i żyje na energię słoneczną. Nie lepiej na Duracelle?
Muszę ograniczyć moje jedzenie. Zacznę sobie prowadzić Eating Diary, jak te wszystkie anorektyczne dzieci, chociaż w przeciwieństwie do nich każdy kolejny myślnik na liście tego, co zjadłam nie będzie niczym kolejny nóż w moje serce.

Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s