#117; 60 dzień wakacji – vacation day 60

Notka pod tytułem: “Notka o zabarwieniu jakże optymistycznym”.

Okej, mamy kryzys.
Hjuston, hjuston…!
Dopadł mnie jakiś kryzys przedurlopowy chyba. Lub powakacyjny. Lub po prostu kryzys po spojrzeniu w lustro. Albo to wszystko przez to, że kupiłam aparat. A kupiłam aparat, bo poszłam do pracy. A poszłam do pracy przez to, że są wakacje. Więc gdyby nie wakacje ‘o8, nadal żyłabym w słodkim przeświadczeniu o mojej boskiej sylwetce, na którą nie omieszkałby rzucić okiem sam David Hasselhoff. <—(?)

Po radosnym strzelaniu fot gdzie i z kim się da i po wrzuceniu ich na komputer, ku moim oczom ukazał się przykry obraz bladego cielska o rozmiarach daleko odbiegających od mojej sylwetki trzynastolatki, którą naprawdę cieszyłam się chyba jeszcze w tym roku.
Wychwalałam pod niebiosa mój metabolizm, że mimo pochłonięcia ton serowej tortilli dalej wyglądam w porządku. Ale w końcu przestałam się mieścić w 36, a aktualnie w 38 wyglądam tak, że gdy w przebieralni w sekend hendzie odsłaniam szmacianą zasłonę i pytam mojej siostry jak wyglądam, ta ściąga usta w dziubek na lewą stronę (jak Karol Z Klasy) i mówi “hmm”, a to jej “hmm” oznacza “beznadziejnie, jak jest większy rozmiar to weź większy, ale z drugiej strony to kosztuje *tu wstaw cenę, około 10 zł*, więc weź”.

Dzisiaj z okazji mojego wolnego dnia miałam urządzić sobie głodówkę, ale skończyło się to na kebabie i lodami z owocami i powtykanymi słodyczami. No bo przecież nie będe jak Stachursky, który mi z Tefałenu pierdoli coś o tym, że usunął jedzenie ze swojego życia i żyje na energię słoneczną. Nie lepiej na Duracelle?
Muszę ograniczyć moje jedzenie. Zacznę sobie prowadzić Eating Diary, jak te wszystkie anorektyczne dzieci, chociaż w przeciwieństwie do nich każdy kolejny myślnik na liście tego, co zjadłam nie będzie niczym kolejny nóż w moje serce.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s