#169

Odkryłam ostatnio moje nowe ulubione zajęcie wieczorne.
Mianowicie (uwielbiam jak pani profesor K. używa tego słowa na historii zaczynając każde następne zdanie, obojętnie czy dotyczy ono walk psów czy też upodobań seksualnych Henryka Walezego) przeglądanie oficjalnych stron internetowych różnych osób.
Każdy ma swoją stronę internetową, nie istniejesz bez tego. Ach, smutne życie cywilizowanego świata, podporządkowujesz i zmieniasz siebie, życie i otoczenie pod obecnie najmodniejszy najcieńszy sprzęt technologiczny, będący niczym twoja smycz. Pamiętam zdziwienie w moich oczach, gdy czytałam jeden z tych fajnych wywiadów w Twoim Stylu, gdzie osoba ma ładną twarz, dobrze skrojony garnitur, oświetlona jest ładnym światłem, stoi w ładnym pomieszczeniu, wszystko jest takie ładne, świeże i wypolerowane, ze scenarzystą, reżyserem lub obydwie te rzeczy naraz, chyba ten facet miał coś do czynienia z “Tylko mnie kochaj”, Ryszard Zatorski? Nie wiem, nie chcę wymyślać. W każdym razie zdziwiłam się, gdy owy ładny pan oznajmił, że nie ma telefonu komórkowego, a o komputerze i internecie nawet nie myśli. Ostatnio też się lekko zszokowałam, kiedy Klaudia Kulawik powiedziała w Dzień Dobry Tvn, że nie ma internetu, więc nie ma pojęcia o całym szumie i zachwycie własną osobą, a raczej własnymi strunami głosowymi.
Jak cudownie proste i harmonijne musi być życie tych osób, pomyślmy… Budzi się budzik z pobrzekującymi metalowymi “uszkami”, ludzie piszą do ciebie listy, po przyjściu do domu odsłuchujesz wiadomości na automatycznej sekretarce, nie jesteś narażony na wszelkiego rodzaju promieniowania, płacisz niższe rachunki za prąd, co jest akurat chyba najmniejszą niedogodnością… Masz czas na czytanie książek, rozmawianie z bliskimi, patrzenie w okno, spanie, marzenia i rozmyślania… Pod tym względem czasami zazdroszczę księżom.

To tak nawiasem. Uwielbiam moje nawiasy. Tak samo uwielbiam nawiasy na języku polskim, które to zajmują mi jedną stronę acztery.
Odwiedziłam ostatnio

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s