comment 0

#182

Matriksy ostatnich dni, a nawet chwil:

@ uczymy się na angielskim angielskich przysłów, typu, wiecie „gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść“, „gdy kota nie ma, myszy harcują“ i innego typu ludowe powiedzonka, którymi częstują nas nasze mamy i babcie. I było powiedzenie; „Nie wszystko złoto co się świeci“ – „All the glitters is not gold“.
Po jakimś czasie, chyba nawet po przyjściu do domu, czytałam sobie świeżo wypożyczoną książkę „Poeci Rocka“, Dylan, Lennon, Joni Mitchell itd.
Napotkałam tekst piosenki „Stairway to Heaven“, którego dwie pierwsze wersy brzmią: „There’s a lady who’s sure/All that glitters is gold.“

@ zachwycałam się jeszcze kilka dni temu i szczerze mówiąc, dalej się zachwycam, aczkolwiek już nie tak intensywnie, zdjęciami i generalnie osobą JFK Jr., którego zdjęcie widnieje – bodajże – dwie notki poniżej. Gdzieś tam u jego ramienia widniała uwieszona jego żona Carolyn Bessette Kennedy, niepopularna, skromna, może nawet ładna dziewczyna.
Czytam dzisiejszy Glamour, a tam kilka zdjęć „gwiazd“ z krzyczącym napisem „Ona jest moją muzą“. I tam na przykład, że Nicole Richie w białym T-Shircie i dżinsowych dzwonach wzoruje się na Jane Birkin z lat 70., Jessica Simpson na lotnisku wygląda w wielkich okularach jak Bridget Bardot itd.
Patrzę… Patrzę… I co widzę? Zdjęcie Blake Lively – jakaś niezidentyfikowana blondynka, którą Ameryka się z nieznajomej mi przyczyny zachwyca; pewnie gra w jakimś serialu – z podpisem „BLOND WŁOSY I TRENCZ. BLAKE LIVELY INSPIRUJE STYL CAROLYN BESSETTE KENNEDY“.

@ Nicole Richie mówi, że jej hipisowsko-eklektyczny styl bierze się stąd, że kocha Jackie O.
Dobra, tak nie powiedziała, niemniej jednak wspomniała Jackie O opowiadając o swoim stylu. Ale to w sumie nie taki matriks.

Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s