comment 0

#186; ultra-Marina, Marina, Marina; Czuję się jak idiotka zachwycając się gwiazdami, rocka czy nie. Tak naprawdę ich nie kocham, dobrze o tym wiesz.

Właśnie na to wpadłam: Czemu ekscytacja związana z nowym rokiem już dawno minęła? Czemu już się tak nie zachwycam każdym dniem? Otóż zachwycam się. Chyba ochrzczę ten rokiem rokiem dla siebie, a w zasadzie już to zrobiłam; jakoś na początku roku najpierw byłam u fryzjera – a przecież nic tak nie poprawia humor jak twoja ukochana fryzjerka, fryzjerzy powinni mieć jakieś udziały w państwowych programach zwalczania depresji, następnie wykupiłam sobie karnet na basen. Niby mała intensywnie niebieska karteczka (po pierwszych próbach odkrywania w sobie artystki już wiem, że ten „intensywnie niebieski“ kolor to ULTRAMARYNA), a raz w tygodniu zmusza mnie do wyjścia z domu i poćwiczenia nad kondycją, no dajcie spokój. Basen to tuż obok programu Goka Wana „Jak dobrze wyglądać nago?“ sposób leczenia kompleksów, mówię wam.

Co moje spostrzegawcze oko wychwyciło ostatnio? Że piosenki, których tytuł wskazuje na kompletną pustkę w głowie artysty, wydają się być najszlachetniejszymi perłami na płycie i w całym repertuarze. Przykładami takich „wyrzyganych“ piosenek (throwaway’ów) są:
>The Beatles – I’m Only Sleeping; dużo rzeczy przychodzi mi na myśl tuż po przebudzeniu, ale nigdy taka uzależniająca melodia – nazywam ją „uzależniającą“ z czysto subiektywnego punktu widzenia
>
The White Stripes – I Just Don’t Know What To Do With Myself; ta piosenka nawet nie jest taka wspaniała jak by się wydawało po obejrzeniu interesującego czarno-białego teledysku z Kate Moss wijącą się przy rurze (!) – tekst „I just don’t know what to do with myself“ niby zostaje ci w głowie, ale generalnie nucisz go krócej niż zajmuje ci napisanie tego tytułu w całości
>
The Beatles – I’m So Tired; bez komentarza, bo przyznaję się, że wnikliwie nie słuchałam tej piosenki, ale wiem, że jest ona kompletnym „rzygiem“, którą Beatlesi umieścili na Białym Albumie, bo w ’68 i tak mieli wszystko w dupie
>
The Strokes – Ask Me Anything; pomimo całego sentymentu jaki posiadam dla trzeciej i póki co ostatniej płyty Strokesów (First Impression of Planet Earth, 2006), pozycja ósma jest od samego początku pozycją, której drugi raz zdzierżyć nie mogłam. Nie zachwyciło mnie unikatowe, głębokie (lub unikatowo głębokie, jak kto woli) brzmienie głosu Juliana Casablancasa ❤ ani specyficzny tekst, gdzie między do znudzenia powtarzane niczym mantra słowa "I've got nothing to say" wciśnięte były zwroty typu "homeless children", "hostile indians", "don't be a coconut", "I'd like to watch", "I'd like to read"… The search continues.

Skoro już ten mój wpis przekształca się w „rzyg“, to powiem, że jestem z siebie dumna, bo przeczytałam 7 książek o Kennedych i już mi się to nawet znudziło. Jestem napęczniała informacjami o zamachu, rozmiarami broni, okolicznościami zdarzenia, znanymi cytatami i nieudanymi operacjami prezydentury Kennedy’ego, sądzę, że nie podekscytowałabym się tak bardzo, gdyby w telewizji wystąpił… [tu wpisz imię, chciałam wpisać Barack Obama, ale się powstrzymałam] i powiedział, że to on był zabójcą. Chociaż nie, podekscytowałam się, że to nie Caroline Kennedy została senatorem N.Y., po Hilary Rodham Clinton. Przynajmniej mówili by o niej w Faktach, łał. Dzięki tym książkom zainteresowałam sie polityką i codzień rano miast sprawdzania PerezHilton.Com i Popsugar.Com sprawdzam a) gazeta.pl, b) tvn24.pl, c) huffingtonpost.com.

Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s