comment 0

#196; K-R-Y-Z-Y-S

Kryzys.
To ostatnimi czasy najczęściej używane słowo, namiętnie odmieniane przez wszystkie przypadki.
W wiadomościach mówią o kryzysie gospodarczym.
W filmie mówią o kryzysie wieku średniego.
W podręczniku od historii mówią o kryzysie ekonomicznej.
W podręczniku od polskiego mówią o kryzysie myśli romantycznej.

Zauważmy, jak wolno piszemy to słowo na telefonie (np. pisząc smsa). Musimy trzy razy wcisnąć klawisz „9“ pod rząd, pomiędzy każdym następnym naciśnięciem trzeba zachować około dwusekundową przerwę, żeby telefon zorientował się, że nie wybierasz następnej literki. No doprawdy.

Myślę sobie, że powinniśmy do kryzysu podchodzić nie emocjonalnie – to znaczy, nie bójmy się, że wszystko stracimy, nie popadajmy w depresję, nie popełniajmy samobójstw z powodu gorszej sytuacji ekonomicznej, tylko…

Śpiewajmy „kryzys“ jak Aretha Franklin śpiewa „r-e-s-p-e-c-t“!

To tak jak z przepowiedniami Nostradamusa, które ostatnio zaprzątnęły moje myśli. Zaczęłam sobie wyobrażać wizje końca świata, zastanawiając się czy wszystkie „znaki już się wypełniły“ i tym podobne. Ale głębiej się nad tym wszystkim zastanowiwszy, pomyślałam sobie, że Nostradamus opierał swoje przepowiednie głównie na wojnach, klęskach i innych kataklizmach, a jest to zło w najczystszej postaci, które dotyka świat od „zalania dziejów“ i zapewne nigdy nie przestanie. Przepowiednia opiera się na interpretacji, więc przebieg każdej wojny po latach można zakwalifikować jako spełniającą przepowiednię.

Ta, która została odrzucona, powróci do władzy,
Jej wrogowie znajdą się pomiędzy spiskowcami,
Z większą chwałą, niż przedtem będzie panować,
Z trzema i siedemdziesięcioma śmierć jest pewna.

Mówi się, że ta przepowiednia odnosi się do roku 1991, kiedy to Margaret Thatcher odsunięto od władzy, księżna Diana została odsunięta od księcia Karola.

Księżna Diana zmarła w samochodzie pędzącym w tunelu z trzema mężczyznami, rozbili się w miejscu, gdzie stał znak ograniczenia prędkości do 70 km/h („z trzema i siedemdziesięcioma śmierć jest pewna“).

Wers „Ta, która została odrzucona, powróci do władzy“ rzekomo też odnosi się do księżnej Diany, jej „powrót do władzy“ to okazałe uroczystości pogrzebowe i uznanie w ludzkich sercach.

Jeszcze nie tak dawno, 3 lata temu, świat odetchnął z ulgą, kiedy papieżem został wybrany biały człowiek. Teraz spekuluje się, że „czarnym papieżem“, wraz z którym nadejdzie koniec świata jest Barack Obama, a Biały Dom to rzekomo Bazylika Świętego Piotra.

Patrząc z naukowego punktu widzenia, koniec świata faktycznie może rychło nadejść (bo wymierają pszczoły, jak już kiedyś wspominałam), Benedykt XVI ma 82 lata, w jego herbie znajduje się Murzyn, a jego największym „przeciwnikiem“ na konklawe był… Murzyn.

Amen.

„Do ciebie, Boziu, rączki podnoszę…“

Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s