#328

What do I do when my love is away, kiedy mam jeden z tych dni energii na wysokim poziomie, bezczynność mnie dobija, a opcje potencjalnych towarzyszy spaceru na mrozie minus osiem mi się wyczerpały?

Staję się Agatą Passent! A raczej moim luźnym wyobrażeniem na jej temat i jej felietonów. Dzisiaj skoro świt (a jest to pojęcie względne) czytałam w PUNKCIE KRWIODAWSTWA jakiś jej tekst z numeru z Mają Ostaszewską na okładce. “Nie ma mnie na fejsbuku” czy coś takiego. Pisała, że zrobiła sobie taką koszulkę, czym szokuje wszystkich dookoła, bo przecież równie ostentacyjnie ogłasza, że nie posiada konta na fejsbuku, co jego posiadacze dokumentują pory przewijania dziecka czy też prowadzą skrupulatne notatki swojego dnia i swoich poczynań.

Boże, myślałam, że The Kinks to taki fajny zespół, kto tam w ogóle śpiewa?!

Mam konto na fejsbuku od jakiegoś roku, używam od jakiś 7 miesięcy, w między czasie zdążyłam się trochę uzależnić, wciśnąć “lubię to” miliard razy, wrzucić parę fotek, parę filmików z YouTube’a i dowiedzieć się o kilku nowych związkach czy też już-nie-związkach przez zmieniony status. To wszystko oczywiście godziny spędzone przed komputerem, w pozycji będącej zmorą wszystkich ortopedów, z menu pozostawiającym dużo do życzenia. Aż pewnego dnia, a było to już w Poznaniu, już późną jesienią, ale już leżał śnieg, wróciłam do mieszkania na okienku koło jedenastej trzydzieści i pomyślałam sobie, że zamiast niczym “poduszkowa” babcia na osiedlu podglądać życie innych warto by zająć się swoim. Tak więc dezaktywowałam z miejsca konto na fejsbuku i niczym nowonarodzona w wolnym czasie słuchałam sobie nowych płyt czy tam whatever. Aż wracałam pewnego poniedziałkowego ranka z włefu i pomyślałam sobie, że tylko przez fejsbuka mam kontakt z pewnymi osobami, chociażby z tymi z obozu albo ze znajomkami z dzieciństwa, więc pomyślałam, że zaloguję się tam na wszelki wypadek, żeby mi tego konta nie zdezaktywowano. I tak znowu zaczęłam używać fejsbuka na tej samej zasadzie, to znaczy “A wejdę zobaczyć, może ktoś coś dodał albo zmienił status”, bo to oczywiście tak bardzo istotne informacje dla mojego życia. Basta! Od dzisiaj rana żywię jeszcze silniejsze uczucie, że to pierdoła, marnotrawstwo czasu i kopalnia imbecylizmu, bo po jaką cholerę mi wiedzieć, że ktoś jest “brunetką, tak jak na zdjęciu”?!

Agata Passent lubi to.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s