#336

Smutne rzeczy w tym tygodniu:

#1 “Ty, Gośka, za mało młoda jesteś”
#2 “Miłego siedzenia w domu, cokolwiek” w odpowiedzi na “Bawcie się dobrze” do dziewczyn wychodzących na imprezę z okazji dnia egzaminu
#3 Nie miałam ognia, kiedy fajnie by było gdybym miała
#4 Tata zapytał, czy mam chłopaka. Odparłam, że nie. Na co on, zapytał czemu. Na co ja, że szukam. Na co on, to się pośpiesz.
Z drugiej strony, cudownie jest oddychać świeżym powietrzem, siedzieć przy swoim biurku, w swoim nieco znoszonym szlafroku i bamboszach. Dziś rano biegłam lekko spóźniona na tramwaj. Spieszyłam się dwa razy bardziej, bo z moją walizką, która wzbudza reakcje typu “Gosia, ty jesteś masakra” (dosłowny cytat z pamięci), założyłam, że z takim obciążeniem moja prędkość jest dwa razy mniejsza. Na przystanku dopadł mnie nasz nauczyciel od angielskiego i rozpoczęłam z nim niezobowiązującą gadkę typu ‘Hello, you’re going home? Remind me, where is it?’ Po wymianie kilku tego typu zdań, Graham zapytał, jak często wracam do domu. Powiedziałam, że od ferii to w zasadzie co tydzień, na co on lekko uniósłszy brwi odparł, czy tutaj nie jest więcej going onParties, concerts…
Nie wiedziałam co odpowiedzieć, więc wykorzystawszy moment, iż akurat musiałam wtargać swoją walizkę do tramwaju, myślałam, że da spokój, niemniej po wejściu do tramwaju patrzył na mnie jak gdyby oczekując odpowiedzi, więc powiedziałam, że lubię my friends more i tęsknię za wszystkimi. Mój Boże. W zasadzie to smutna sytuacja #5. Następnego weekendu już nie przyjeżdżam.
P.S. Smutna jestem wtedy, kiedy w głowie kłębi mi się za dużo myśli, a jakoś nie ma jak ich z siebie wypuścić. Ten właśnie stan głębokiego zamyślenia nazywałoby się u mnie smuceniem się.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s