comment 0

#345; Anegdotki na starość

Ale beznadziejnie.

Już dawno nie spędzałam tutaj weekendu, bynajmniej nie takiego, hm, normalnego. Dwa ostatnie weekendy byłam w Świno, a poprzedni moja mama była u mnie, więc tak jakby Świno było u mnie – tak czy owak bosko. A dzisiaj, zacząwszy weekend o jedenastej z minutami będę doświadczać zbawiennej łaski weekendu w doborowym towarzystwie. Mówiłam już jak bardzo tego nie lubię? Jak dużo rzeczy mi tu nie pasuje? Weekend to ładna pogoda, dobre śniadanie, małe zakupy, czasami wizyta na bazarku albo w innym takim klimatycznym miejscu, „Kuchenne rewolucje“, kościół, zakupy w Netto i spacerek. Przy czym wszystko toczy się od lat tak samo, tak samo spokojnie, uporządkowanie i bez pośpiechu. No cóż, próbuję bardzo stworzyć sobie tego namiastkę, ale czasami Skype przerywa.
Zastanawia mnie, co za lenie i jak to się dzieje, że codziennie rano wstaję tylko ja, a przed godziną ósmą, czyli do momentu, kiedy wychodzę, nikt nawet nie przemknął przez korytarz w pośpiechu do łazienki. Czy wszyscy mają taki luksus wysypiania się? Każdy dzień może zaczynać się płatkami na mleku o jedenastej? Gdzież studiujecie, niewinne istoty? Wy, które nazywacie się zmęczonymi, wy które mówicie, że się wam nie chce, wy, które nie możecie się zdecydować do na obiad, bo przecież wachlarz możłiwości oscyluje pomiędzy makaronem a ryżem z i tak tym samym sosem!
Najbardziej się boję, a jednocześnie najbardziej się staram, żeby ten miesiąc nie był taki jak styczeń. Boże, pozwól!
Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s