comment 0

#371

Najgorsze, co można sobie zrobić w dzień jak dzisiaj to ubranie się na czarno, w porywach na szaro i zamulać na chacie. Jest to ni mniej ni więcej to, co właśnie mam zamiar robić. Przyszła jesień w swojej brzydszej odsłonie. W dni jak ten przypominam sobie, dlaczego moje mieszkanie nazywane jest ciemnym. Wstałam o ósmej rano i miał być prysznic, miało być słońce, miała być kawka i Eska Classic Rock. Podnoszę się z łóżka, a tam ciemno. Ciemno? O 8 rano? 😦 Drzewo za oknem zaczęło rudzieć od góry. Rude liście lśniły w jesiennym słońcu, spod spodu wciąż wyglądały zielone, a teraz wszystko co widzę z okna to ten nieznośny pomarańcz.

Boże, lubię moje życie. Moje nowe życie. Ten jego odwrócony porządek. Zawsze miałam na wszystko i dla siebie mnóstwo czasu, niezliczone godziny i do tego przywykłam. Tutaj nie mam na nic czasu i tęsknię czasami za byciem sama ze sobą, ale na nic się nie denerwuję. Nic mnie nie wkurwia, mówiąc żałośnie. Gdyby ktoś spytał, co u mnie to wbrew polskiej mentalności, jak dowiedzieliśmy się dzisiaj na wykładzie, odpowiedziałabym chyba, że bardzo dobrze. Nie chyba, bo tak odpowiadam! Można robić razemu wpierdalando. I potem razemu je jeść. Można iść nawet razemu na zakupy. Można pisać smsy podczas weekendowego wyjazdu. Można oglądać razem „Na Wspólnej“ i inne przepisy na życie. Można nie iść spać o standardowej porze, tylko leżeć z dupą i przegadywać długie godziny lub przetrząsać zakamarki szafy o północy, tylko po to, żeby stwierdzić, że się nie idzie na imprezę, bo nie ma co ubrać. Można mi się wpieprzyć do łóżka o 2:00 w nocy (albo nad ranem!!) i powiedzieć, że robimy herbę. Nie wiem do kogo tu się zwrócić, kogo zaadresować, ale dziękuję, że moje modły zostały wysłuchane.
Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s