#374

Czy to dlatego, że temperatura spadła nagle poniżej dziesięciu stopni zakutałam się w stare t-shirty i skarpety i spędzam bezproduktywne godziny na stosie poduszek, na własnym łóżku? Kiedyś (najczęściej jak mówię kiedyś to mam na myśli zeszły rok) obok nałogowego niemalże obliczania ilości godzin snu przed zaśnięciem, obliczałam też ilości nocy, jakie spędzę we własnym łóżku podczas weekendu w Świno. Teraz już nie liczę. Godzin i lat.

Lubię ten stan umysłu, kiedy mój wyspany i odświeżony mózg zapełnia się pomysłami i najjaśniejszymi planami na przyszłość. Kiedy przez krótki czas nie liczy się nic, problemy dnia codziennego nie istnieją, wszystko co otacza mnie na co dzień tutaj traci znaczenie. Zupełnie jakbym z Hogwartu przenosiła się z powrotem do świata mugoli. Żadne Pradikatserganzung, prezentacje czy tam rekcja rzeczownika. Idę wybrzeżem, a nogi same prowadzą mnie do domu.

Tego dnia trzy lata temu Barack Obama wygrał wybory.

Pamiętam, że włączyłam rano telewizor o szóstej, żeby zobaczyć, kto wygrał, a na tym wielkim, żółtym pasku już to było napisane. I pamiętam, że się wzruszyłam, bo to taka wiekopomna chwila, a mało takich doświadczam. A to był czwartek i mieliśmy pierwszą fizykę. My tu pitu-pitu na fizyce, a takie zmiany na świecie.
Dzisiaj słuchałam pierwszy raz Happy Xmas (War Is Over), bo uwielbiam tę piosenkę, a skoro tylko zdejmą znicze w sklepach to zaraz je podmienią na mikołaje, więc na co tu czekać. Następne w kolejności I’m dreaming of White Christmas, ale to może jak chociaż będą temperatury minusowe.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s