comment 0

#374

Czy to dlatego, że temperatura spadła nagle poniżej dziesięciu stopni zakutałam się w stare t-shirty i skarpety i spędzam bezproduktywne godziny na stosie poduszek, na własnym łóżku? Kiedyś (najczęściej jak mówię kiedyś to mam na myśli zeszły rok) obok nałogowego niemalże obliczania ilości godzin snu przed zaśnięciem, obliczałam też ilości nocy, jakie spędzę we własnym łóżku podczas weekendu w Świno. Teraz już nie liczę. Godzin i lat.

Lubię ten stan umysłu, kiedy mój wyspany i odświeżony mózg zapełnia się pomysłami i najjaśniejszymi planami na przyszłość. Kiedy przez krótki czas nie liczy się nic, problemy dnia codziennego nie istnieją, wszystko co otacza mnie na co dzień tutaj traci znaczenie. Zupełnie jakbym z Hogwartu przenosiła się z powrotem do świata mugoli. Żadne Pradikatserganzung, prezentacje czy tam rekcja rzeczownika. Idę wybrzeżem, a nogi same prowadzą mnie do domu.

Tego dnia trzy lata temu Barack Obama wygrał wybory.

Pamiętam, że włączyłam rano telewizor o szóstej, żeby zobaczyć, kto wygrał, a na tym wielkim, żółtym pasku już to było napisane. I pamiętam, że się wzruszyłam, bo to taka wiekopomna chwila, a mało takich doświadczam. A to był czwartek i mieliśmy pierwszą fizykę. My tu pitu-pitu na fizyce, a takie zmiany na świecie.
Dzisiaj słuchałam pierwszy raz Happy Xmas (War Is Over), bo uwielbiam tę piosenkę, a skoro tylko zdejmą znicze w sklepach to zaraz je podmienią na mikołaje, więc na co tu czekać. Następne w kolejności I’m dreaming of White Christmas, ale to może jak chociaż będą temperatury minusowe.
Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s