comment 0

#384

Ufffff, zdążyłam! Biegłam w deszczu przez kałuże, w jednej ręce nieposłuszny parasol, w drugiej Twistosy XXL 3D Texas Grill, żeby zdążyć na „Drugie śniadanie mistrzów“. Bo południe to moja ulubiona pora dnia, to mój ulubiony program i lubię sobie tak podglądać inteligentów w rozmowie. A że aktualnie rozmawiają o języku polskim, że wcześniej używało się zawsze „nie“ na końcu zdania, a teraz króluje „tak“, nadużywa się „jakby“ lub szczególnie wśród polityków „moja osoba“. Bralczyk zauważa, że ludzie nie mówią „jestem punktualny“, tylko „jestem człowiekiem punktualnym“, bo dobrze sobie tak stanąć koło siebie i już jest nas dwóch.

„osobiście“
„na dzień dzisiejszy“
to chwasty językowe

Z racji na temat dzisiejszego programu oglądam to ze szczególnym zainteresowaniem, bo muszę się zakochać w języku, najlepiej nie w moim. Nie chodzi nawet o miłość do słownika i skrzętne wynotowywanie nowych zwrotów, muszę pokochać przysłówki, czasowniki wraz z ich wszystkimi odnóżami. To będzie moje nowe hobby – klasyfikacje części mowy i dyskutowanie nad słusznością ich terminów. A że spędza mi to sen z powiek, to jestem na dobrej drodze.

Naprawdę- wczoraj popołudniu wyszło słońce, więc korzystając z okazji, carpe diem, wzięłam rower i pojechałam na plażę, na zachód słońca i dobrze zrobiłam, bo było taaaak pięknie, że jakby mi działał Bluetooth w telefonie to bym wstawiła zdjęcia. Siedziałam na zawilgoconej ławeczce, kopiąc piasek nogami i zamiast zachwycać się pięknem przyrody niczym Sienkiewicz, to pomyślałam sobie co prawda, że jest cudownie, ale zaraz potem, że nic się nie liczy, nawet Attribute i inne takie… Wortbildung.

Mam odczucie, że pierwszy wpis w nowym roku powinien być nieco bardziej pompatyczny, coś na kształt „pierwsze śniadanie w nowym roku, pierwsze zakupy, pierwsze sprzątanie, pierwsze mycie kibla“, ale spóźniłam się z czymś takim, więc szczęśliwego nowego, nowy rok zaczyna się wtedy kiedy ja sobie zadecyduję, żaden kalendarz gregoriański nie będzie mi mówił od kiedy mam wcielać w życie moje postanowienia. Na zdrowie:)

Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s