comment 0

#409; Gdzie z tymi brudnymi łapskami?

Miałam nadzieję, że dzisiaj jest już może poniedziałek, co znacznie przybliżyłoby mi perspektywę zbliżającego się następnego weekendu. Skoro nie, to trudno, zastanowię się zatem jak przeżyć tydzień godnie i z klasą za 30 zł 🙂

Sytuacja nie jest tak dramatyczna na jaką by mogła wyglądać, biorąc pod uwagę moją wcale dobrze wyposażoną lodówkę i nawet zamrażarkę. Gorzej, jeżeli nie mam biletu miesięcznego, a w ciągu dnia przemieszczam się więcej razy aniżeli, jak mówi babcia, ze szkółki i do szkółki.

Och kurczę, to dzisiaj. To dzisiaj mija równo 100 lat odkąd zatonął Titanic, no popatrz. Następnej okrągłej rocznicy nie dożyję, takie momenty są wyjątkowe.

Pogoda jest po mojej stronie, bo zawsze jest to wiosna, jakkolwiek zimna i nieprzyjemna by ona nie była, temperatura raczej będzie na plusie, tak więc mogłabym uczynić chodzenie pieszo moim ulubionym sportem, co w sumie nie byłoby tylko głupim wymysłem, bo doprawdy, 30 minut do godziny ruchu fizycznego jest dobre dla zdrowia. Jeżeli wstawałabym codziennie zaledwie 20 minut szybciej bądź nieznacznie przyspieszyła proces ogarniania się rano, świeże powietrze uderzałoby moje nozdrza każdego ranka i dobrze nastrajało na cały dzień. Gorzej, gdy spod uczelni muszę w niedługim czasie znaleźć się w centrum miasta, hm? Bilet ulgowy jednorazowy 15-minutowy jest po złotówkę, ale przestaje ta złotówka mieć sens, kiedy potrzebne mi się dziennie takie 3 czy cztery. W takich sytuacjach bardzo chciałabym mieć rower, ale rower przyjdzie jako nagroda.

Kosmetyki. Hm, to jest problem. Kosmetyki to te małe cudeńka, które niezmiennie poprawiają mi humor, a ich brak wręcz przeciwnie. Jeżeli skończyła mi się odżywka do włosów, to mam dwa wyjścia. Mogę nie używać odżywki i nosić poczochrane, acz odstające na końcach, spuszone, żyjące swoim życiem włosy, myśląc oczywiście, że wyglądam jak Francuzki.
Czytam przecież o tych wszystkich kobietach na Into The Gloss i co druga mówi, że nie używa odżywki, bo obciąża jej włosy.
Używam szamponów 2 w 1, bo jestem za leniwa i nie mam czasu, żeby czekać aż odżywka zacznie działać.
Mogę też oczywiście nie myć włosów i być jak Kurt Cobain. Na ITG też jest parę lasek, które mówią, że najbardziej nie lubią swoich włosów tuż po umyciu. Każdy fryzjer powiedziałby, że nadmierne mycie włosów nie jest dla nich dobre, trzeba ograniczać ilość stosowanych chemikaliów, naturalność jest w cenie, nieświeże włosy są podatniejsze na układanie, jak inaczej odżywić włosy, jeśli nie przez naturalny łój?

Myślałam sobie ostatnio, że mogłabym wstąpić do klasztoru albo zostać mnichem tybetańskim. Żyłabym w innej rzeczywistości, niematerialnym świecie, to wszystko nie miałoby dla mnie znaczenia, a tak jestem tylko material girl i się stresuję.

Hej, 30 zł to nie jest wcale tak mało! Patrząc wstecz, za trzydzieści złotych mogłabym kupić łącznie płaszcz, t-shirt, koszulę i spodnie, czyż nie?! Myśląc w tych perspektywach jest jakoś tak lepiej.

Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s