comment 1

#411; Kiełbasa

Kluczem do spokoju ducha jest wczesne chodzenie spać. Nawet postanowiłam zrobić eksperyment i poszłam spać o 22, pomimo że nie nauczyłam się na koło i okazało się, że przy minimalnym utrwalaniu wiedzy wszystko wiedziałam i nie miałam większych problemów z żadnymi zadaniami. Morał z tego taki, że wyspanie i spokój ducha zawsze mnie uratuje. Przed pójściem spać sprzątałam sobie też niemalże jak co dzień, żeby się już tak całkowicie odstresować i wstać rano do słonecznej kuchni (bullshit, w tej kuchni nie świeci słońce, ale niech będzie, że expectations).

A dzisiaj, gdy jestem spakowana, lekko śpiąca i zadowolona, w kuchni jest rozpierdol, chociaż go nie było, bo rano potraktowałam nawet zlew Cifem, a miałam zajęcia na, przepraszam bardzo, ósmą rano.
Zawsze dwa puste kubki po herbacie, łyżeczki, zawsze otwarta cukierniczka, dwie wyciśnięte połówki cytryny, dwa brudne zestawy naczyń, wszędzie naokoło okruszki, kawałki mięsa (ostatnio świątecznej kiełbasy) i pietruszki. Ostatnie zakupy zawsze stoją na blacie bądź na fotelu i obojętnie czy są to majtki, cukierki czy karma dla kota. Na fotelu w zasadzie nie, bo tam najczęściej znajduje się czyjeś okrycie wierzchnie. Rozwalone beztrosko siedzi sobie w fotelu. Ciekawe, czy na chacie ludzie też trzymają kurtki i wszystko w kuchni? Może to ja jestem naznaczona klątwą małej kuchni tak, że nie ma tam absolutnie nic poza rzeczami ściśle związanymi z żywieniem, więc nie ma tam kilku krzeseł, telewizora, radia i półki z książkami kucharskimi.

Ale przecież nie mam czasu! Bo właśnie oglądam seriale na internecie! Właśnie jestem zmęczona, a przecież niedawno wstałam! Pozmywałam dużo naczyń dzisiaj i już mi się nie chce! Ok, pozmywam, ale jak będzie reklama, bo teraz już się zaczyna do kurwy waszej nędzy, dobrze, że stąd emigruję tymczasowo: 2 dni! Trzy w sumie.

Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

1 Comment so far

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s