#411; Kiełbasa

Kluczem do spokoju ducha jest wczesne chodzenie spać. Nawet postanowiłam zrobić eksperyment i poszłam spać o 22, pomimo że nie nauczyłam się na koło i okazało się, że przy minimalnym utrwalaniu wiedzy wszystko wiedziałam i nie miałam większych problemów z żadnymi zadaniami. Morał z tego taki, że wyspanie i spokój ducha zawsze mnie uratuje. Przed pójściem spać sprzątałam sobie też niemalże jak co dzień, żeby się już tak całkowicie odstresować i wstać rano do słonecznej kuchni (bullshit, w tej kuchni nie świeci słońce, ale niech będzie, że expectations).

A dzisiaj, gdy jestem spakowana, lekko śpiąca i zadowolona, w kuchni jest rozpierdol, chociaż go nie było, bo rano potraktowałam nawet zlew Cifem, a miałam zajęcia na, przepraszam bardzo, ósmą rano.
Zawsze dwa puste kubki po herbacie, łyżeczki, zawsze otwarta cukierniczka, dwie wyciśnięte połówki cytryny, dwa brudne zestawy naczyń, wszędzie naokoło okruszki, kawałki mięsa (ostatnio świątecznej kiełbasy) i pietruszki. Ostatnie zakupy zawsze stoją na blacie bądź na fotelu i obojętnie czy są to majtki, cukierki czy karma dla kota. Na fotelu w zasadzie nie, bo tam najczęściej znajduje się czyjeś okrycie wierzchnie. Rozwalone beztrosko siedzi sobie w fotelu. Ciekawe, czy na chacie ludzie też trzymają kurtki i wszystko w kuchni? Może to ja jestem naznaczona klątwą małej kuchni tak, że nie ma tam absolutnie nic poza rzeczami ściśle związanymi z żywieniem, więc nie ma tam kilku krzeseł, telewizora, radia i półki z książkami kucharskimi.

Ale przecież nie mam czasu! Bo właśnie oglądam seriale na internecie! Właśnie jestem zmęczona, a przecież niedawno wstałam! Pozmywałam dużo naczyń dzisiaj i już mi się nie chce! Ok, pozmywam, ale jak będzie reklama, bo teraz już się zaczyna do kurwy waszej nędzy, dobrze, że stąd emigruję tymczasowo: 2 dni! Trzy w sumie.

One thought on “#411; Kiełbasa

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s