#467; wałówa

Faktem godnym odnotowania jest wyraźnie widoczna rewolucja podejściu do życia mojej mamy.
Wracamy z nieśpiesznych zakupów z ryneczku, gdzie “u pana” kupowaliśmy jajka z bagażnika samochodu przy akompaniamencie niewybrednego disco polo, spoglądam na okna naszego mieszkania i nachodzi mnie myśl, więc mówię:
-Pewnie będziesz mi kazała zaraz umyć okna na święta, co?
-{grymas obojętności na twarzy} A, nie wiem. A co to, święta się nie odbęda jak nie umyję okien?
O RANY BOSKIE, gratulacje!
Moja własna matka mówi takie rzeczy!
Moja nadopiekuńcza rodzicielka, wszystkie dzieci nasze są, dla której każdy mój przyjazd do domu przez całe dwa lata dziennych studiów licencjackich równał się z obowiązkami w kuchni, aby przygotować mi zapasy jedzenia, których nie mogłam nawet udźwignąć, żeby mieć spokojne sumienie, że dzieciok przez tydzień będzie miał co jeść, drugi tydzień przeżyje, a potem znowu przyjedzie po zapasy!
Dwa lata i do mojej mamy dotarło, że wcale nie przyjeżdżam skrajnie wygłodzona i wycieńczona, że nie przyjeżdżam tylko popałaszować w lodówce ani że wcale nie oczekuję 5 dań głównych w pojemnikach próżniowych gotowych na niedzielę.
Uf! Jaka ulga, jak to dobrze!
Wyjeżdżałam wczoraj z względnie pustą walizką, wypełnioną tylko ubraniami, których jak zwykle wożę za dużo jak na trzydniowy pobyt, nie musząc zastanawiać się, czy w przedziale czuć, że wiozę sałatkę jarzynową.
Cieszę się, mamo! W dzień wolny wypoczywaj, chodź na masaż, kładź sobie maseczkę i jeździj na rowerze! Święta się odbęda, a ja nie umrę z głodu, DZIĘKUJĘ BARDZO! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s