comment 0

#548

Mam we wtorki tylko jedne zajęcia, ale nie poszłam na nie dzisiaj, bo się zaczytałam. 
Wstałam jak zwykle rano dużo wcześniej niż bym mogła, wstawiłam pranie, zrobiłam śniadanie, włączyłam muzykę i zaczęłam czytać książkę. I tak ją sobie czytałam, czekając aż pranie się skończy, nie zorientowawszy się, że jest już grubo po 11, czyli nawet nie zdążyłabym się wyszykować. 
Nic straconego. 
Te jedne zajęcia o 12:15 w środku dnia rozwalają mi cały dzień, bo rano pomiędzy śniadaniem a godziną, kiedy muszę wyjść, żeby zdążyć przeważnie nie zdążę już nic sensownego zrobić. Potem jest nagle około piętnastej, kiedy dotrę do domu, po obiedzie jest 16, i tak oto znowu nastaje popołudnie. Niby nic nie ma, a znowu zastaje mnie wieczór. 
Dlatego dzisiaj przysiądę może do tego referatu o Jedwabnym, wymyślę temat pracy zaliczeniowej, wymyślę temat prezentacji zaliczeniowej i zorganizuję się co nieco. Pranie już wstawiłam. Ubrania posortowane. Zioła podlane. By the way, okazuje się, że zioła ciągle wyrastają nowe. Myślałam, że jak już się raz je zetnie to koniec i trzeba kupić nowe, a tu ku mojemu zaskoczeniu one cały czas rosną. 
Przeprowadzam też zaawansowaną selekcję rzeczy, bo muszę ograniczyć ich ilość, żeby mieć jak najmniej bagażu, jak się będę stąd wyprowadzać. Najbardziej tyczy się do ubrań, ale nie tylko – muszę się pozbyć wszelkich kosmetyków, których nie używam – cieni do powiek, które się zbierają w załamaniu powieki, odżywki, która nie działa na moje włosy, szminki, która zjada się przy każdym łyku herbaty itp. To takie oczyszczające zajęcie – czuć się lżejszym o tych kilka rzeczy. Co z drugiej strony przypomina mi o zagrożeniu popadnięcia w nadmierny konsumpcjonizm, ale z tym akurat walczę. Przyjemności. 
Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s