#548

Mam we wtorki tylko jedne zajęcia, ale nie poszłam na nie dzisiaj, bo się zaczytałam. 
Wstałam jak zwykle rano dużo wcześniej niż bym mogła, wstawiłam pranie, zrobiłam śniadanie, włączyłam muzykę i zaczęłam czytać książkę. I tak ją sobie czytałam, czekając aż pranie się skończy, nie zorientowawszy się, że jest już grubo po 11, czyli nawet nie zdążyłabym się wyszykować. 
Nic straconego. 
Te jedne zajęcia o 12:15 w środku dnia rozwalają mi cały dzień, bo rano pomiędzy śniadaniem a godziną, kiedy muszę wyjść, żeby zdążyć przeważnie nie zdążę już nic sensownego zrobić. Potem jest nagle około piętnastej, kiedy dotrę do domu, po obiedzie jest 16, i tak oto znowu nastaje popołudnie. Niby nic nie ma, a znowu zastaje mnie wieczór. 
Dlatego dzisiaj przysiądę może do tego referatu o Jedwabnym, wymyślę temat pracy zaliczeniowej, wymyślę temat prezentacji zaliczeniowej i zorganizuję się co nieco. Pranie już wstawiłam. Ubrania posortowane. Zioła podlane. By the way, okazuje się, że zioła ciągle wyrastają nowe. Myślałam, że jak już się raz je zetnie to koniec i trzeba kupić nowe, a tu ku mojemu zaskoczeniu one cały czas rosną. 
Przeprowadzam też zaawansowaną selekcję rzeczy, bo muszę ograniczyć ich ilość, żeby mieć jak najmniej bagażu, jak się będę stąd wyprowadzać. Najbardziej tyczy się do ubrań, ale nie tylko – muszę się pozbyć wszelkich kosmetyków, których nie używam – cieni do powiek, które się zbierają w załamaniu powieki, odżywki, która nie działa na moje włosy, szminki, która zjada się przy każdym łyku herbaty itp. To takie oczyszczające zajęcie – czuć się lżejszym o tych kilka rzeczy. Co z drugiej strony przypomina mi o zagrożeniu popadnięcia w nadmierny konsumpcjonizm, ale z tym akurat walczę. Przyjemności. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s