comment 0

#549

Stanisław Ignacy Witkiewicz podpowiedział dzisiaj słowo – marazm.
To słowo najlepiej oddawałoby mój stan przez kilka ostatnich dni. Posępny nastrój, za dużo skumulowanych myśli, brak rozmów, zbyt cicho i zbyt spokojnie, zbyt samotnie.
Czy to nie paradoks, że teraz, kiedy wreszcie nie jestem sama w życiu, czuję się samotnie bardziej niż kiedykolwiek? Nie wiem, jaka jest przyczyna. A może wcale nie czuję się samotnie, może to nie o to chodzi. Bardziej chodzi o to, że się zamartwiam, rozmyślam, analizuję i prognozuję przyszłość. Znowu. I uprawiam czarnowidztwo. Wymyśliłam za dużo scenariuszy. W mojej głowie lipca w ogóle nie biorę pod uwagę, a przecież tyle jeszcze pięknych rzeczy może się zdarzyć i się zdarzy. Najgorszy jest ten moment pomiędzy, kiedy nic nie wiadomo. Kiedy nie można nic zaplanować. Kiedy tylko się gdyba i rozważa. Kiedy nic się jeszcze nie wydarzyło, ale i tak nie opuszcza nas ten nieznośny, posępny humor. Marazm.
Dziś, wraz z pierwszym dniem lipca, postanawiam otrząsnąć się z marazmu. Pogoda mi chyba nawet przyklaskuje, bowiem wreszcie jest przyjemnie ciepło i świeci słońce. Świeci słońce! Nie leje co pięć minut! Nie wieje tak, że żałuję, że już zawiozłam moje futra do domu.
Jest jeszcze parę rzeczy, które chcę zrobić w tym miesiącu.
Pójść do Beatles-Museum.
Zobaczyć obrazy Feiningera.
Popływać łódką lub rowerem wodnym po rzece.
Pójść do opery.
Pójść na pchli targ.
Pojechać nad jezioro.
Skończyć w pięknym szaleństwie.
Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s