#551

Melody Gardot śpiewa
Ostatnio odkrywam siebie na nowo.
Kawałek po kawałeczku. Do tego stopnia, że zastanawiam się, co ja robiłam ze sobą (i ze swoim życiem) przez minione 23, bez mała, lata.
Doszłam do wniosku, że ja w zasadzie nie lubię lata. Denerwuje mnie upał, to, że się człowiek męczy, a ubrania się kleją. W zasadzie późną jesień i zimę lubię najbardziej. Lubię też wczesną wiosnę, kiedy wszystko się tak pięknie rozbudza do życia. Nie lubię się opalać, moja skóra źle znosi słońce, nie podoba mi się wcale to, że włosy płowieją. Wolę marznąć zimą, malować się ciemnymi szminkami i mieć różowe policzki.
Zmieniło mi się także podejście do wielu spraw. Myślę, że to w bardzo dużej części za sprawą Kolegi.
Jak chcę to potrafię się zebrać rano w mniej niż godzinę uwzględniając prysznic i śniadanie, a zazwyczaj półtorej godziny to mało. Włosy są nieświeże dopiero na trzeci dzień, a ta koszulka wcale jeszcze nie jest brudna. Nawet jem teraz trochę inne rzeczy. Oliwki i mus śliwkowy. Croissanty i konfitura z truskawek. Suszone pomidory, pesto, żurawina. Sięgam po inne rzeczy w sklepie i okazuje się, że też są jadalne. Ziarna, suszone morele, porzeczki. Rano zawsze czarna kawa, dla niego koniecznie bez cukru. Włosy są najładniejsze jak same wyschną. Makijażu wcale nie trzeba rygorystycznie nakładać codziennie rano, szczególnie jeżeli w zasadzie nie mamy żadnych planów. Zwyczajność.
“Deep within the corners of my mind” to taka ładna piosenka.
Dziś wieczorem idziemy do opery, która jest na świeżym powietrzu w dziedzińcu wielkiego, starego zamku i zaczyna się dopiero o 21.30. Pewnie musi być ciemno, bo będziemy oglądać Wampira.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s