comment 0

#560; Mimozami

Jesień przyszła dopiero dzisiaj albo ja ją dopiero dzisiaj zauważyłam.

Definitywnie trzeba przestać nosić balerinki, zmienić garderobę na tą ciut cieplejszą, a wszelkie odzienia wierzchnie trzeba zacząć zapinać i to możliwie szczelnie, a nie tylko nonszalancko narzucać na ramiona. Nie uległam jesienno-zimowemu marketingowi i nie pobudzam się do życia kawą na wynos zakupioną w piekarni na rogu. A już w ogóle – w żadnym wypadku! – nie wybieram się do Starbucksa na Pumpkin Spice Latte. Nie obkupiłam się czekoladą i ciasteczkami Oreo, żeby sobie polepszyć humor i w miłym towarzystwie nieprzyzwoitej dawki cukru móc sobie wieczorem przeglądać Tumblr. Kupiłam sobie za to dwie pary skarpetek i dużą filiżankę do kawy w kolorze kości słoniowej.
Z okazji jesieni posprzątam może w pokoju. Wreszcie przestawię ten regał na drugą ścianę, wstawię jeszcze dwa prania i w jakimś sensownym porządku uporządkuję wszystkie szpargały.
Dopadło mnie Życie (pisane wielką literą) w krystalicznej postaci, bo oto dopiero teraz dotarła do mnie powaga sytuacji. Coś, co skutkowało nerwową atmosferą i odczuwalnym stresem wśród domowników pod koniec września, ja zrozumiałam dopiero teraz. Oto znajduję się w przemiłym i uroczym miasteczku, gdzieś na Wschodzie Niemiec. Oto mam inną odpowiedź na pytanie, co robię, co studiuję i gdzie tak w ogóle się podziewam. Teraz nie mogę się już tytułować żadnym programem, nie identyfikuję się z żadnym hasłem typu Erasmus, Plus, Mundus, nie jestem studentką z Japonii, nie biorę udział w żadnym programie wolontariackim. Po prostu sobie jestem. Niezależnie i na własną rękę.
Ale bardzo się cieszę. To miłe uczucie radości, które towarzyszyło mi tutaj już w zeszłym roku. Że ta kamienica taka ładna, że w łazience jest okno, że jest przepiękna drewniana podłoga, a współlokatorzy witają się słowami „Hallöchen“ lub „Halli Hallo“. Błogość.
Filed under: Życie

About the Author

Veröffentlicht von

Planuję, filozofuję, reflektuję, opisuję, dekoruję... Z przyzwyczajenia, z przyjemności, z prokrastynacji, z chęci dokumentowania.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s