#604; Witaj, 2016

Pięknie! Witam rok 2016 śniegiem, mrozem, opóźnieniem kolei i dwoma stosami książek do przeczytania. Mam nowy, elegancki brązowy kalendarz na nowy rok i wypełniam go planami na nadchodzący rok. Lubię to uczucie świeżości.

Kupiłam jakiś czas temu bardzo ładny zeszyt z obrazem Van Gogha. Do tej pory szkoda mi było go wykorzystać na nic nie znaczące notatki na zajęciach, ale teraz wymyśliłam, że będę w nim notować przepisy! W nowym roku planuję w ogóle rozszerzyć mój repertuar zup. Póki co robię z pamięci tylko zupę żółtą, czerwoną i zieloną – z kukurydzy i słodkich ziemniaków, krem z pomidorów i groszek z brokułem.

Podczas przerwy świąteczno-noworocznej zrodził się w mojej głowie taki plan, żeby czytać jedną książkę dziennie. Przyjmując, że standardowej długości książka (a zaryzykowałabym stwierdzenie, że istnieje standardowa długość i wielkość książek; nie przez przypadek w końcu większość książek w księgarni ma taką samą grubość i podobną cenę) zajmuje nam ok. 4 godziny to chyba taka osoba jak ja (jeszcze studiująca, jeszcze nie pisząca magisterki, pracująca na małą część etatu, mająca stosunkowo mało zajęć na uczelni) może wykaraskać ze swojego dnia ten czas? Ja osobiście spędzam dosyć dużo czasu w internecie, dlatego myślę, że warto spróbować wyłączyć internet, wyjść z domu (bo dom to głównie internet) i czytać. Jedna godzina to nie długo, to raptem jedna rundka przez Facebooka i Instagrama, a dobre 50 stron tekstu.

Julie Powell w końcu (ta od filmu Julie & Julia, która przez okrągły rok gotowała przepisy z książki kucharskiej autorstwa Julii Child) też miała full-time job, męża, mieszkała w Nowym Jorku, więc na pewno spędzała kilka godzin w pociągu lub metrze, a i tak udało jej się gotować codziennie jedną rzecz. A w niektóre dni nawet więcej, wszak przepisów było 524, o ile dobrze pamiętam.

Czas zacząć!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s